Σχολική Βιβλιοθήκη - Επαναλειτουργία

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι ξεκίνησε η λειτουργία της Σχολικής Βιβλιοθήκης για το Σχολικό Έτος 2022 - 23 !

Δείτε ΕΔΩ το γενικό πρόγραμμα.

Πατήστε απο κάτω για το αναλυτικό πρόγραμμα κάθε τάξης:

Σχολική Βιβλιοθήκη πρόγραμμα Α΄τάξης

Σχολική Βιβλιοθήκη πρόγραμμα Β΄τάξης

Σχολική Βιβλιοθήκη πρόγραμμα Γ΄τάξης

Σχολική Βιβλιοθήκη πρόγραμμα Δ΄τάξης

Σχολική Βιβλιοθήκη πρόγραμμα Ε΄τάξης

Σχολική Βιβλιοθήκη πρόγραμμα Στ΄τάξης

Σχολικά Γεύματα

Σας ενημερώνουμε ότι κατά το σχολικό έτος 2022-23 θα εφαρμοστεί πάλι το πρόγραμμα διατροφής " Σχολικά γεύματα". Έχει σταλεί και σχετικό email.

Σας έχει σταλεί μέσω των μαθητών/τριών Υπεύθυνη δήλωση την οποία θα συμπληρώσουν μόνο όσοι/ες επιθυμούν να ενταχθούν στο πρόγραμμα.

Η υπεύθυνη δήλωση θα πρέπει να μας αποσταλεί μέχρι την Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2022.

Για όσους μαθητές απουσίαζαν πατώντας ΕΔΩ κατεβάζετε την Υπεύθυνη δήλωση για συμπλήρωση.

Το πρόγραμμα διατροφής μπορείτε να το δείτε πατώντας ΕΔΩ.

Aναβαθμισμένο ολοήμερο πρόγραμμα

Πατήστε ΕΔΩ για να ενημερωθείτε σχετικά με το νέο αναβαθμισμένο ολοήμερο πρόγραμμα (ν. 4957/2022).

Διδασκαλία 2ης ξένης γλώσσας

Πατήστε ΕΔΩ για την εγκύκλιο διδασκαλίας της 2ης Ξένης Γλώσσας, Γαλλικής και Γερμανικής που θα πραγματοποιηθεί στις Ε΄& ΣΤ΄ τάξεις των 4/θέσιων και άνω Δημοτικών Σχολείων του Ενιαίου Τύπου Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου κατά το Σχολικό Έτος 2022-2023. Οι αιτήσεις αφορούν στους μαθητές  της Δ΄ τάξης, οι οποίοι/ες θα  φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2022-2023 στην Ε΄ τάξη, καθώς και τους γονείς και κηδεμόνες τους.

Οδηγίες επανέναρξης λειτουργίας των σχολικών μονάδων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης μετά τις διακοπές του Πάσχα

Πατήστε ΕΔΩ για τις οδηγίες επαναλειτουργίας των σχολικών μονάδων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης μετά τις διακοπές του Πάσχα 2022.

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη κατά το σχολικό έτος 2022-23

Πατήστε ΕΔΩ (ή δείτε παρακάτω) για πληροφορίες Εγγραφής μαθητών στην Α΄ τάξη κατά το σχολικό έτος 2022-23.

Απόφαση ορισμού Γυμνασίου εγγραφής των μαθητών/τριών Στ΄ τάξης για φοίτηση στην Α΄ τάξη Γυμνασίου σχολικού έτους 2022-2023

Πατήστε ΕΔΩ, ή δείτε παρακάτω, την απόφαση της ΔΔΕ Αρκαδίας για τον ορισμό Γυμνασίου εγγραφής των μαθητών/τριών Στ΄ τάξης για φοίτηση στην Α΄ τάξη Γυμνασίου σχολικού έτους 2022-2023 (ΨΙΞ946ΜΤΛΗ-4ΑΚ).