ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΛΙΜΑΚΑ

Ενημέρωση σε θέματα εκπαίδευσης, λειτουργίας σχολείων, πανελλαδικές εξετάσεις, εκπαιδευτικούς, αναπληρωτές, αποσπάσεις, ΑΣΕΠ, συνέδρια, υποτροφίες
  1. ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ: Διακίνηση Βαθμολογίας Λυκείων 2017 (Ανάρτηση Βαθμών)

Ανακοίνωση βαθμολογίας Πανελλαδικών Εξετάσεων Λυκείων 2017Σύμφωνα με έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας για τη διακίνηση της βαθμολογίας των Πανελλαδικών Εξετάσεων, προκύπτει ότι το μεσημέρι της Παρασκευής 30-6-2017 οι βαθμοί θα αναρτηθούν σε όλα τα Λύκεια και στην επίσημη ιστοσελίδα του ΥΠΠΕΘ.

2. Εγκύκλιος αποσπάσεων εκπαιδευτικών στο εξωτερικό 2017 - 2018

Εγκύκλιος Αποσπάσεων Εκπαιδευτικών στο ΕξωτερικόΔόθηκε στη δημοσιότητα η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για απόσπαση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο εξωτερικό, με τριετή διάρκεια, αρχομένης από το σχολικό έτος 2017-2018

Οι αιτήσεις των ενδιαφερομένων πρέπει να υποβληθούν ηλεκτρονικά μέχρι 03-07-2017

3. Θέματα Πανελλαδικών Εξετάσεων ΕΠΑΛ 2017

Θέματα πανελλαδικών εξετάσεων ΕΠΑΛ 2017

Καθημερινή ανάρτηση των θεμάτων των πανελλαδικών εξετάσεων Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) 2017.

Ολοκληρώθηκαν την Τετάρτη 21-06-2017 οι πανελλαδικές εξετάσεις για υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών ΕΠΑΛ, με την εξέταση των μαθημάτων ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ, ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ, ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΝ και ΒΟΟΤΡΟΦΙΑ - ΑΙΓΟΠΡΟΒΑΤΟΤΡΟΦΙΑ

4. Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου Υποψηφίων ΓΕΛ - ΕΠΑΛ 2017

Μηχανογραφικο Δελτιό Πανελλαδικών ΕξετάσεωνΟι διαδικασίες για την υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων για της εισαγωγή υποψηφίων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευσης, θα διαρκέσουν από την Τετάρτη 21 Ιουνίου έως την Παρασκευή 14 Ιουλίου 2017.

Όλοι οι υποψήφιοι που θα υποβάλουν Μηχανογραφικό Δελτίο, πρέπει να απευθυνθούν στο Λύκειό τους  από την Τετάρτη 21 Ιουνίου ώστε να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password)

5. Θέματα Πανελλαδικών Εξετάσεων Λυκείων 2017